Operator telekomunikacyjny Netia informuje o wyborze urządzenia E6000 Converged Edge Router (CER) firmy ARRIS, mającego zagwarantować abonentom Netii natychmiastowy dostęp do usług szerokopasmowych i telewizyjnych o wysokiej jakości.

Integratorem systemu jest Vector (dystrybutor ARRIS w Polsce). Firma wdroży rozwiązanie będące pierwszym etapem planowanego wdrożenia standardu DOCSIS 3.1 oraz CCAP (Converged Cable Access Platform).

Wybierając platformę Arris E6000 CER w celu polepszenia oferty i jednoczesnego obniżenia kosztów operacyjnych, Netia dołączyła do stale poszerzającej się grupy największych światowych operatorów telekomunikacyjnych, korzystających z tego rozwiązania. W maju br. agencja badawcza Infonetics podała, że w I kwartale 2014 roku, firma ARRIS osiągnęła pozycję lidera na globalnym rynku rozwiązań CMTS i CCAP.

Elastyczna platforma ARRIS E6000 CER, jest odpowiedzią na nasze potrzeby. Poszukiwaliśmy najbardziej wydajnego i zaawansowanego rozwiązania dostępnego na rynku
- twierdzi Roman Kowalski, Dyrektor ds. Planowania i Rozwoju Sieci, Netia.

Arris E6000 CER jest rozwiązaniem do świadczenia usług szerokopasmowych wymagających dużej prędkości oraz różnorodnych usług bazujących na transmisji IP. Oparta na specyfikacji Converged Cable Access Platform (CCAP), platforma ARRIS E6000 CER umożliwia operatorom takim jak Netia zoptymalizowanie dostarczania treści IP oraz efektywne ekonomicznie wdrażanie usług DOCSIS, PacketCable, DSG/ADSG i PacketCable Multimedia (PCMM). E6000 CER to czołowe rozwiązanie CCAP, które cechuje się wysoką dostępnością i wydajnością oraz w pełni redundantną konstrukcją, zapewniające dostęp do usług milionom abonentów na całym świecie.

[Łukasz Szewczyk]