Nokia prężnie szykuje się do wielkiego powrotu na rynek urządzeń przenośnych. Informacje te pochodzą od samego Mike'a Wanga, pełniącego funkcję prezesa chińskiego oddziału giganta. Wang oświadczył, ze jeszcze w tym roku korporacja zamierza zapowiedzieć kilka urządzeń sygnowanych logo Nokii. Wielu twierdzi, że najprawdopodobniej będą to high-endowe smartfony.

O tym, ze Nokia zamierza powrócić z ofertą smartfonów i tabletów informowaliśmy Was kilka miesięcy temu. Jak widać, scenariusz ten jest konsekwentnie realizowany. Mike Wang odniósł się do urządzeń mobilnych w rozmowie z serwisem The Paper China, ujawniając, że przedsiębiorstwo planuje zapowiedź nowych urządzeń w ostatnim kwartale bieżącego roku. Wtedy też firmę przestanie obowiązywać umowa zawarta z Microsoftem. Do czasu jej obowiązywania, czyli 1 października, Finowie nie mogą sprzedawać urządzeń pod własną marką.

Na dzień dzisiejszy brak wiarygodnych informacji o tym kiedy moglibyśmy spodziewać się nowych produktów Nokii w sklepach. Zdaniem niektórych branżowych dziennikarzy mogłoby się to stać w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Wiadomo natomiast, że smartfony zapakowane będą w metalową obudowę, oraz iż będą pracować pod kontrolą Snapdragona 820 oraz Androida 7.0.