Google wprowadza do sprzedaży kolejne własne urządzenie. Tym razem przy współpracy z TP-Link powstał ruter. OnHub ma wyróżniać się prostotą, wyglądem natomiast przypomina Maca Pro i głośnik Amazon Echo.
Google OnHub obsługuje standard WiFi 802.11ac przy częstotliwości 5 GHz, ma też moduł Bluetooth do łączenia się z urządzeniami mobilnymi, za pomocą których można kontrolować domową sieć. W cylindrycznej obudowie umieszczono, aż 13 anten, co ma wpływać pozytywnie na zasięg działania rutera. OnHub będzie dostępny od 31 sierpnia w cenie 199 dolarów, z wbudowanym modułem obsługującym DSL i łącza światłowodowe. Pełna specyfikacja nie została jednak ujawniona. Wiadomo, że Google pracuje także nad innym ruterem wraz z firmą Asus.

Google OnHub spośród ruterów wyróżnia się wyglądem i sposobem obsługi. Urządzenie ma być dużo prostsze w konfiguracji od produktów obecnych na rynku. Całe zarządzanie ma się odbywać przez dedykowane aplikacje mobilne dla systemu Android i iOS. Urządzenie ma się także w prosty sposób aktualizować, a konfiguracja sieci ma być praktycznie automatyczna.