Już niebawem do oferty południowokoreańskiego producenta trafi nowy model inteligentnego zegarka o nazwie Samsung Gear S2, który będzie pracował w oparciu o OS Tizen. Model ten ma wyróżniać się dobrą specyfikacją i stylowym wyglądem. Do wyboru będziemy mieli trzy modele.

Nowość ma nosić nazwę: Gear S2, Gear S2 Classic i Gear S2 3G. Każda z wersji otrzyma 1,2-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 360 x 360 pikseli (302 ppi), dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,0 GHz i 512 MB pamięci RAM. Poza tym otrzymamy 4 GB przestrzeni na pliki, moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1 oraz NFC. Miłym dodatkiem będzie system płatności mobilnych Samsung Play, który zapowiedziano w marcu. Niestety otrzymamy baterię o pojemności zaledwie 250 mAh lub 300 mAh przy wariancie 3G. Samsung zapewnia, że wytrzyma ona 2-3 dni standardowego użytkowania. Zegarek jest odporny na pył i wodę (certyfikat IP68).

Gear S2 posiada obrotowy pierścień do poruszania się po menu i dwa przyciski fizyczne. Model 3G otrzymał technologię e-SIM i pozwoli na odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych. Niestety nie wiemy kiedy on trafi do sprzedaży i jakie będą ceny poszczególnych wariantów.