Konferencja Microsoftu z pewnością będzie jednym z głośniejszych momentów tegorocznych targów E3. To właśnie w Californii firma z Redmond zamierza pokazać światu swoją nową konsolę do gier, Xboxa Scorpio. Urządzenie zapowiadane jest jako najmocniejsza tego typu konstrukcja na rynku.

Zespół Microsoftu nie grzeszy skromnością w odniesieniu do nowego Xboxa. Firma zaprasza na ogłoszenie "najpotężniejszej informacji tego roku". Warto zauważyć, że konferencja zaplanowana jest dopiero na 11 czerwca! Dziwi więc fakt, że producent tak wcześnie zdecydował się na jej ujawnienie, gdyż może to odbić się negatywnie na sprzedaży obecnie dostępnego Xboxa One.

W oficjalnej informacji nie wymienia się co prawda wprost nazwy Xboxa Scorpio, jednakże poniższa grafika mówi sama za siebie. Konferencja będzie transmitowana na żywo w internecie, aby oczy całego świata w jednym momencie mogły być zwrócone właśnie na Scorpio.

Przypomnijmy, że według dotychczasowych wypowiedzi osób pracujących nad nową konsolą, Scorpio wyróżniać się będzie mocą obliczeniową równą 6 TFLOPS. Obecnie dostępne konsole dzieli od tego pułapu głęboka przepaść.