Google udostępniło na stronie YouTube opcję, która pozwala aktywować w prosty sposób nowego odtwarzacza filmów. Dzięki temu może go wypróbować każdy.

Kilka tygodni temu pojawiły się w sieci informacje na temat nowego odtwarzacza wideo w YouTube. Google postanowiło uruchomić jego publiczne beta testy i oddało użytkownikom opcję, która aktywuje nowy odtwarzacz.

Chcąc przetestować nowy odtwarzacz filmów w YouTube powinniście udać się tutaj i następnie w sekcji Wypróbuj nowy odtwarzacz YouTube kliknąć na opcję Zacznij korzystać z odtwarzacza. W dowolnej chwili możecie powrócić do starej wersji klikając na Przywróć klasyczny odtwarzacz.

Warto dodać, że wcześniej dostęp do nowego odtwarzacza wymagał zastosowania pewnej sztuczki, a teraz możemy go wypróbować bez kombinowania. Nowy odtwarzacz ma nieco większe i jaśniejsze kontrolki. Ponadto przebudowano wybrane sekcje, jak te dla ustawień jakości filmów.

Google twierdzi, że nowy odtwarzacz będzie mniej problematyczny i zapewni lepsze skalowanie filmów na wyświetlaczach. Obecnie znajduje się on w fazie testów, ale za jakiś czas pewnie zostanie włączony jako domyślny i zastąpi ten odtwarzacz, który znamy obecnie.