Allegro ogłasza reorganizację, nową mobilną strategię oraz... zmniejszenie zatrudnienia. Mimo to przedstawiciele platformy e-handlu mówią, że jakość obsługi klienta nie pogorszy się, a może nawet się poprawić.

Allegro ogłosiło swoją nową mobilną strategię. Ma ona w jakiś sposób dotyczyć urządzeń takich jak smartfony i tablety. W oficjalnym komunikacie jest mowa o koncentrowaniu się "na rozwoju mobilnych technologii, innowacyjnych rozwiązaniach oraz szybkim odpowiadaniu na nowe trendy i zmieniające się potrzeby klientów". Powiedzmy sobie szczerze, że są to utarte slogany.

Reorganizacja i zwolnienia


Tak naprawdę w komunikacie o nowej strategii Allegro jest tylko jeden konkret - będzie reorganizacja i niestety także zwolnienia.

Firmę może opuścić około 90 osób, a kolejne 80 pracowników zostanie przeniesionych do innych firm, które będą świadczyły usługi dla Allegro w ramach outsourcingu. Blisko 70 pracowników trafi z centralnych zespołów wsparcia bezpośrednio do segmentów biznesowych.

Obsługa klienta nie ucierpi?


Jak dowiedział się Dziennik Internautów, to pracownicy obsługi klienta mają być przeniesieni do innych firm.

- Nie obawiamy się pogorszenia jakości obsługi klienta. Raz, że częściowo zamierzamy powierzyć te czynności zewnętrznej firmie, wyspecjalizowanej w świadczeniu tego typu usług. Dwa, że w tej firmie znajdą zatrudnienie nasi dotychczasowi pracownicy. Co więcej liczymy na to, że jakość obsługi klienta może być nawet lepsza.
W umowie z przyszłym naszym partnerem znajdą się na pewno zapisy dotyczące jakości świadczonych usług - powiedział Dziennikowi Internautów Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Grupy Allegro.

Paweł Klimiuk zaznaczył też, że te zmiany nie są wprowadzane ze względu na oszczędności ani ze względu na jakiekolwiek kłopoty. Jest to "przegrupowanie sił" niezbędne to nowych wyzwań.

Planowana transformacja rozpoczyna się 8 października 2014 r. i zgodnie z prawem podlega zgłoszeniu do Urzędu Pracy. Planowana jest zbiorowa konsultacja tego procesu z przedstawicielami załogi. Pracownicy, którzy mają być zwolnieni, otrzymają wsparcie w procesie poszukiwania nowego zatrudnienia.

Jednocześnie Allegro planuje rekrutację kilkudziesięciu nowych inżynierów oprogramowania, którzy mają zająć się rozwojem produktów i usług mobilnych. Allegro ma również otworzyć piąte polskie biuro w Krakowie (inne są już w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Wrocławiu).

[Marcin Maj]