Wczoraj wieczorem Microsoft udostępnił do pobrania długo oczekiwaną aktualizację Windowsa 10, czyli Anniversary Update. Nie wszyscy użytkownicy mają jednak do niej dostęp, ponieważ proces udostępniania przebiega falowo. Część nowych funkcjonalności niestety nie jest również dostępny dla użytkowników poszczególnych regionów - w tym Polski.
Zgodnie z przypuszczeniami premiera Anniversary Update zbiegła się w czasie z rocznicą wejścia na rynek Windowsa 10. Łatka faktycznie zawiera całkiem sporo nowych funkcji, tak jak obiecywali twórcy. W Polsce zabrakło jednak kilku najciekawszych - wśród nich znalazła się między innymi Cortana, czyli wirtualna asystentka użytkownika.

Polscy użytkownicy nie doczekają się również w najbliższym czasie (lub też wcale) możliwości synchronizacji powiadomień smartphona z komputerem, chociaż, jak podają branżowe media, ta funkcja jest obecnie nie do końca dopracowana.

Kilka zmian wprowadzono do interfejsu użytkownika. Najbardziej z pewnością rzuci się w oczy nowy, opcjonalny, ciemny motyw graficzny. Odświeżeniu uległo również środowisko sklepu Microsoftu oraz menu Start.