Google uruchomiło aplikację mobilną dla dzieci YouTube Kids na iOS-a i Androida, ale na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.
YouTube Kids app oferuje prosty interfejs użytkownika i filtrowanie treści, dzięki czemu maluchom przedostaną się tylko bezpieczne materiały dla nich skierowane. YouTube Kids app to pierwsza aplikacja Google zaprojektowana specjalnie dla dzieci. Firma nie zamierza poprzestać tylko na tej jednej i wspomina, że kolejne są w przygotowaniu.

YouTube Kids zapewnia dostęp tylko do czterech różnych kategorii filmów, które są przeznaczone dla dzieci: Rozrywka, Muzyka, Nauka i Szukaj. Dzięki YouTube Kids można oglądać programy z DreamWorks TV, Jim Henson TV, Talking Tom and Friends i wielu innych dostawców i producentów kreskówek. Nie zabrakło funkcji kontroli rodzicielskiej, włącznie z ograniczeniem ilości czasu, ile dziecko może spędzić z aplikacją. Jest także możliwość zablokowania przycisku do wyszukiwania treści, przez co mały użytkownik będzie miał dostęp tylko do wybranej puli materiałów.

Według Shimrita Bena Yaira, kierownika projektu YouTube Kids, Google zauważyło na YouTube'ie 200% wzrost przeglądania treści z rozrywką rodzinną. To byl główny powód, aby stworzyć aplikację dla rodzin z dziećmi.