Zabezpieczenia Denuvo przez kilkanaście miesięcy w sposób iście spektakularny broniły się przed atakami hakerów, jednak i ich czas musiał w końcu nadejść. Twórcy algorytmu z pewnością zauważyli, że mury zabezpieczeń powoli pękają, więc postanowili zareagować.

Nowy system zabezpieczeń najprawdopodobniej pojawi się już w tytule Sniper: Ghost Warrior 3. Przedstawiciele marki zapewniają, że nowa architektura ich oprogramowania będzie na tyle odświeżona, że twórcy cracków raczej nie powinni liczyć na dotychczasowe doświadczenia.

Z pewnością jednym z głównych impulsów napędzających tę decyzję było bardzo szybkie złamanie Resident Evil 7. Przed crackerami nie uchronił się zbyt długo także Battlefield 1.

Sniper: Ghost Warrior 3 ma z kolei zadebiutować na sklepowych półkach w kwietniu, co każe przypuszczać, że do tego czasu Niemcy zdążą opracować nowe rozwiązania. Denuvo ma jednak pojawić się w międzyczasie również w For Honor, Halo Wars oraz Mass Effect: Andromeda - pytanie, czy gry te mogą również liczyć na odświeżone oprogramowanie, czy raczej będą jeszcze korzystać ze starych zabezpieczeń?