Firma Eizo przygotowuje od wielu lat przygotowuje monitory dla grafików, graczy oraz przeciętnych użytkowników. Tym razem do jej portfolio dołączył model o oznaczeniu EV2730Q, który oferuje proporcje ekranu 1:1.

EIZO FlexScan EV2730Q to 26-calowy monitor wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1920 - takie parametry udało się uzyskać dzięki proporcji 1:1 oraz poprzez zastosowanie aż o 78% pikseli więcej niż w standardowym, panoramicznym monitorze. Kontrast tego modelu to 1000:1, jasność wynosi 300 cd/m2, a kąty widzenia to zadowalające 178 stopni. Czas reakcji matrycy wynosi standardowe 5 ms.

Monitor wyposażony będzie w pięć trybów pracy (film, sRGB, Papier i dwoma programowalnymi). Tryb Papier ma ograniczać ilość niebieskiego światła podczas pracy z jasnymi powierzchniami i chronić nasz wzrok przed zmęczeniem. Miłym dodatkiem jest czujnik EcoView Sense 2, który ma za zadanie wygasić ekran, kiedy użytkownik odchodzi od komputera. Monitor będzie wyposażony w gniazdo DisplayPort i DVI, dwa porty USB 2.0 i wejście słuchawkowe. Nie zabraknie głośników o mocy 1 W każdy.

Monitor zadebiutuje na polskim rynku na początku nadchodzącego roku. Jego cena nie została jeszcze ujawniona, ale sądząc po przeznaczeniu produktu raczej nie będzie zbyt niska.