Firma Apple jeszcze ani razu nie potwierdziła istnienia powiększonej wersji tabletu iPad, to do sieci od pewnego czasu trafiają liczne informacje na temat tego urządzenia. Teraz wyciekły kolejne bardzo ciekawe plotki, które pozwalają nam jeszcze lepiej poznać iPada Pro.

Sprzęt ten powinien otrzymać 12,9 calowy ekran, który będzie posiadał technologię Force Touch, która wykrywa siłę nacisku. To to samo rozwiązanie, które zastosowano w zegarku Apple Watch. Tablet będzie posiadał także złącze USB Type-C, które posiada dwustronny design. Poza tym nie zabraknie standardowego portu Lightning. Dużo mówi się również o obecności rysika, który będzie komunikował się z tabletem przy pomocy technologii Bluetooth i łączności NFC. Ta ostatnia będzie miała zastosowanie w płatnościach Apple Play. Pod maską umieszczony zostanie procesor A9, który ma trafić także do najnowszych iPhone'ów. Tablet powinien mieć wymiary 233 x 306 x 7,2 mm.

Niestety na razie nie wiemy, kiedy będzie miała miejsce oficjalna zapowiedź urządzenia. Wiele wskazuje, że dopiero jesienią tego roku.