Inżynierowie LG postanowili najwyraźniej skorzystać z błędów konkurencji i większą uwagę poświęcić niebezpieczeństwom przegrzewania się akumulatorów w swoich urządzeniach. Wyczekiwany flagowiec LG G6 ma bowiem otrzymać specjalną konstrukcję, której zadaniem będzie zminimalizowanie powyższego ryzyka.

Głośna afera eksplodujących Samsungów Galaxy Note 7 z pewnością nie wyszła na dobrze twórcom i do tej pory nie budzi wśród niektórych najlepszych wspomnień. Nie dziwi więc fakt, że żaden z producentów smartfonów nie chce paść kolejną ofiarą własnych błędów oraz narazić swojego wizerunku na skazy.

LG postanowiło zastosować w swoim nowym smartfonie rozwiązania znane do tej pory z komputerów PC. W urządzeniu zainstalowany zostanie specjalny ciepłowód, którego zadaniem będzie odprowadzanie wysokich temperatur na zewnątrz, aby utrzymać bezpieczną temperaturę w obudowie. Zabieg ten może obniżyć poziom ciepła nawet o 10%.

Już widzimy te memy - telefon z rurą wydechową! :) Mówiąc jednak poważnie, z pewnością warto docenić, że twórcy biorą pod uwagę również kwestie bezpieczeństwa akumulatora. W tej materii nie mówimy już bowiem tylko o problemach z wydajnością, ale o bezpieczeństwie zdrowia samych posiadaczy telefonów.