Fallout 4 zadebiutował na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych 10 listopada 2015 roku. Produkcja od tamtej pory jest cały czas rozwijana, a w najbliższej przyszłości doczeka się także kilku sporych rozszerzeń - Automatron, Wasteland Workshop oraz Far Harbor. Niewykluczone jednak, że Bethesda rozpoczęła już pracę nad kolejną odsłoną serii. Źródłem takich informacji jest Ryan Alosio - aktor, który wcielił się w rolę Deacona w czwórce. Podczas niedawnej rozmowy z fanami na Instagramie zapędził się on nieco w swoich wypowiedziach, stwierdzając, że deweloper rozpoczął preprodukcję gry Fallout 5. Post został szybko usunięty, ale w Internecie nic nie ginie i w serwisie Frag Hero zachowało się potwierdzenie.

Oczywiście obecnie nie wiemy nic więcej, ale sam fakt, że Bethesda (być może) stworzy piątego Fallouta nie jest wielkim zaskoczeniem. Czwarta część okazała się bowiem ogromnym sukcesem - na premierę wysłano do sklepów aż 12 milionów egzemplarzy, wartych 750 milionów dolarów. Mało tego, również przepustka sezonowa, dająca dostęp do nadchodzących dodatków, cieszy się sporą popularnością. Krótko pisząc, nie można oczekiwać od właściciela marki, że zrezygnuje z kury znoszącej złote jaja.

Jednak na premierę piątki poczekamy sobie najpewniej kilka długich lat. Przypominam bowiem, że trzecia część ukazała się w 2008 roku, a więc 7 lat przed Falloutem 4. Niewykluczone, że w międzyczasie pojawi się dodatkowa odsłona stworzona przez inne studio. Tak było w przypadku Fallout: New Vegas wyprodukowanego nie przez Bethesda Game Studios, a zespół Obsidian Entertainment.