Nokia potwierdziła, że zamierza wrócić na rynek smartfonów. Nastąpi to już w przyszłym roku, związane jest to z wygaśnięciem restrykcji wynikających z umowy fińskiego producenta z Microsoftem (klauzula o braku możliwości konkurencji wygasa 31 grudnia 2015 roku).

W internecie kilka dni temu pojawiły się informacje, zgodnie z którymi Nokia zamierzałaby znowu wprowadzić na rynek własne smartfony. Według redakcji serwisu Re/code firma miałaby zająć się projektowaniem nowych urządzeń oraz udostępniać swoje logo, podczas gdy za produkcję, dystrybucję i sprzedaż odpowiadałoby inne przedsiębiorstwo. Dział sprzętu Nokii został w zeszłym roku przejęty przez Microsoft. Wraz z prawem do wykorzystywania logo Nokii na telefonach. Prawo to wygaśnie w drugiej połowie 2016 roku i wtedy Nokia odzyska własne logo. Nokia ma w planach produkcję smartfonów z Androidem.

Microsoft zrezygnował już z logo Nokii we własnych Lumiach i zastąpił je własnym. Niemniej, logo fińskiej firmy widnieje na tańszych telefonach giganta z Redmond. Wytwarzanie smartfonów z logo Nokia także będzie odbywać się w Chinach.