Internetowy gigant Google zaprezentował światu nową skrzynkę odbiorczą Inbox, która została stworzona z myślą, by użytkownicy mogli "skupić nad tym, co naprawdę ważne".
Jak informuje Google, Inbox to nie Gmail, a zupełnie inna skrzynka odbiorcza. Inbox rozszerza kategorie, które wprowadzono w Gmailu rok temu, dzięki czemu można łatwiej i szybciej organizować e-maile o podobnych typach. "Na przykład, wszystkie potwierdzenia zakupów czy wyciągi z banku, będą starannie zgrupowane razem, abyście mogli szybko je przejrzeć, a następnie usunąć z pola widzenia. Możecie nawet nauczyć Inbox, aby dostosował się do Waszego stylu pracy i wybierał, które maile chcielibyście pogrupować razem" - opisuje Sundar Pichai, SVP, Android, Chrome & Apps.

Inbox pokazuje także najważniejsze dla użytkowników informacje, jak np.: informacje dotyczące wybranego wydarzenia, zdjęcia i dokumenty przesłane przez znajomych czy rodzinę. "Inbox sprawia, że dużo łatwiej jest skoncentrować się na priorytetach, ponieważ sami możecie dodać własne Przypomnienia. (...) Wasza skrzynka odbiorcza stanie się centralnym punktem zarządzania ważnymi rzeczami do zrobienia. A jeśli mowa już o rzeczach do zrobienia, to Inbox podpowiada Wam jak je... zrobić podrzucając pomocne informacje - dodaje Sundar Pichai.

Google rozpoczęło rozsyłanie do wybranych użytkowników pierwszych zaproszeń, by wypróbować Inbox. Każdy nowy użytkownik Inboxa będzie mógł zaprosić do niego swoich znajomych.

[Łukasz Szewczyk]