Procesor Snapdragon 810 już od samego początku budził wiele kontrowersji, ponieważ dużo mówiło się o jego przegrzewaniu. To miało spowodować opóźnienie we wprowadzeniu do sprzedaży. Wyeliminowano kłopoty z kontrolerem pamięci i sterownikami GPU, ale wysokie temperatury nadal psują opinię produktu Qualcomm.

To wszystko przełożyło się na znaczący spadek sprzedaży SoC. Na początku roku firma Qualcomm straciła swojego największego klienta, czyli Samsunga, który zdecydował się w swoich najnowszych telefonach Galaxy S6 i S6 Edge zastosować procesor Exynos. Również LG w swoim G4 postawiło na sześciordzeniowego Snapdragona 808, który możliwe, że zagości także w powiększonej wersji Galaxy S6 Edge.

To wszystko sprawia, że sprzedaż Snapdragona 810 jest dużo poniżej oczekiwanego poziomu. W dodatku niedawno Sony potwierdziło problem z przegrzewaniem się smartfonów Xperia Z4 i Z3+, które także posiadają Snapdragona 810 w wersji 2.1. To oznacza, że Qualcomm nadal nie jest w stanie usunąć problemu pomimo wprowadzenia licznych poprawek.