Firma Sony uruchomiła przedsprzedaż zestawów PlayStation VR Launch Bundle, które na rynek trafić mają w październiku bieżącego roku. Producent postanowił przyjmować pierwsze zamówienia z pomocą paru partnerów z sektora detalicznego, takich jak Amazon, Best Buy, Gamestop, Target i Wallmart. U większości tych sprzedawców limit zamówień został wyczerpany niemal błyskawicznie. Obecnie jeszcze tylko Best Buy i Gamestop oferują przedsprzedaż. Ten ostatni wymaga jednak 100-dolarowej kaucji.
PlayStation VR Launch Bundle wyceniono na kwotę 499 dolarów. W skład zestawu wchodzą gogle, słuchawki stereo, okablowanie, PlayStation Camera, dwa kontrolery PlayStation Movie, nośnik Demo oraz PlayStation VR World.

Firma już poinformowała o tym, że planuje też uruchomić przedsprzedaż tańszego zestawu PlayStation VR Core, który ma kosztować 399 dolarów. W nim znajdziemy gogle, słuchawki, okablowanie oraz nośnik Demo. Kontrolery Move oraz PlayStation Camera będzie trzeba nabyć samodzielnie.

Warto zauważyć, że na razie Sony nie informowało o wprowadzeniu do oferty pełnego zestawu, który zawierałby także samą konsolę PlayStation 4. Niewykluczone że do października i to się zmieni. Już w październiku ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że firma Sony może przygotować ulepszoną wersję swoje konsoli do gier, która mogłaby być przygotowana nie tylko na PlayStation VR, ale także wzbogacona m.in. o obsługę wideo w rozdzielczości 4K. Parę dni temu ta sama informacja została powtórzona, choć oczywiście nie była nowa. Może to jednak sugerować, że w ofercie Sony mógłby pojawić się taki pełny zestaw VR z nową wersją konsoli PlayStation 4.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że nawet jeśli ktoś na przedsprzedaż PlayStation VR nie załapie się teraz, to Sony drugą falę zamówień będzie przyjmować także latem bieżącego roku.