Komórkowa sieć T-Mobile, na wybranej grupie klientów, rozpoczyna akcję zachęcającą użytkowników starszych taryf do migracji na nowe oferty Jump. Osoby, które się nie zdecydują na zmianę zapłacą wyższy rachunek. Mogą także zrezygnować z usług.

Sieć T-Mobile Polska rozpoczyna migrację użytkowników starszych taryf T-Mobile na nowe oferty. Jak podaje Puls Biznesu, pierwsi klienci już otrzymują od operatora listy, w których T-Mobile zaprasza do przejścia na nowe oferty Jump! /Blueconnect. Osoby, które nie zdecydują się na migrację nadal będą mogły korzystać ze starszych ofert, ale zapłacą abonament wyższy o 5 zł brutto (klienci indywidualni) lub netto (firmy). W przypadku braku akceptacji zmian, klientowi przysługuje prawo do rezygnacji z usług.

Przedstawiciele T-Mobile twierdzą, że obecnie listy otrzymuje "stosunkowo mała grupa klientów", którzy korzystają z taryf wprowadzonych dawno temu, m.in. w ramach ofert bez telefonu. Puls Biznesu twierdzi natomiast, że ten ruch to próba podniesienia cen, który z czasem może zastać rozszerzy na kolejne grupy klientów.

Jak szacuje Rzeczpospolita, kampania może dotyczyć około 1 mln abonentów. Czas na podjęcie decyzji klienci mają do września. Celem migracji klientów starszych taryf do nowej oferty są oszczędności i uproszczenie liczby ofert. Jak podkreśla operator, koszty utrzymania jednej promocji są takie same, bez względu czy korzysta z niej 10 tys. klientów czy też tylko dwóch.

[Łukasz Szewczyk]