W listopadzie 2015 roku na rynku zadebiutuje pierwsze urządzenie Goclever z preinstalowanym systemem Windows 10 - Insignia 890 WIN. Jest to propozycja dla tych, którzy są przywiązani do platformy WINDOWS, a nie chcą wydawać tysięcy na nowe urządzenie mobilne.

INSIGNIA 890 WIN to niemal 9-calowy tablet (8,9") uzupełniający ofertę Goclever w klasie tabletów z systemem Windows (INSIGNIA 1010 WIN i INSIGNIA 800 WIN), wyposażonych w ekran o rozdzielczości 1280x800 pikseli. Decydując się na nowy model klienci otrzymują pełnoprawny tablet i komputer osobisty w jednym. Konstrukcja urządzenia jest solidna, a obudowa wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego jest pokryta matową powłoką. Tablet został wyposażony w wyjście microHDMI, które pozwala na podłączenie do telewizora i umożliwia oglądanie filmów na dużym ekranie. Dwa klasyczne porty USB ułatwiają podpięcie myszki czy dysku przenośnego bez konieczności stosowania przejściówek.

Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Intel Atom 1.3 GHz (towarzyszy mu 1 GB pamięci RAM). Zaletą urządzenia jest zwiększona, w stosunku do poprzedników, pamięć FLASH - pojemności 32 GB. Akumulator o pojemności 4800 mAh zapewnia pracę na baterii z WIFI do 5h.

Nowy tablet Goclever został wyposażony w nową wersję oprogramowania - Windows 10. Użytkownicy z pewnością docenią atrakcyjną szatę graficzną i powrót do menu ukrytego pod przyciskiem "Start". Co więcej, każdy będzie mógł dopasować je do swoich potrzeb. Nowością jest także przeglądarka internetowa Edge, która zastąpiła Internet Explorer. Właścicieli urządzeń mobilnych ucieszy fakt, że system Windows 10 zarówno na tablecie i smartfonie będzie taki sam jak na komputerze..

INSIGNIA 890 WIN z system Windows 10 będzie dostępna na początku listopada w sieci Selgros oraz w detalicznych sklepach internetowych. Sugerowana cena detaliczna nowego urządzenia 2 w 1 od GOCLEVER wyniesie 599 zł.

[Łukasz Szewczyk]