Firma LG podała informację, że ma już gotowy projekt nowego ekranu 1080p o przekątnej 5,1 cala z ramką o grubości 0,7 mm, co powoduje, że będzie to najwęższa konstrukcja na rynku. Do tej pory rekord też należał do LG i ramki o grubości zaledwie 2,2 mm.

Podobno do wykonania tak wąskiego ekranu wykorzystano technologię przetwarzania modułów Neo Edge i technikę AIT (Advanced In-Cell Touch). Dzięki temu uzyskano ramkę o grubości mniejszej niż karta debetowa, czyli < 0,8 mm. Pierwsze rozwiązanie pozwoliło na zredukowanie grubości ramki, ponieważ nie jest wymagane tutaj użycie plastikowej obwódki, która do tej pory pozwalała na podłączenie jednostki podświetlającej. Tutaj zdecydowano się na klej, który zapobiega korozji elementu łączącego i zwiększa wytrzymałość, a także odporność na zanieczyszczenia.

Rozwiązanie o nazwie AIT ma także wpływ na wielkość ekranu, ponieważ powoduje zwężenie ramek. Panel dotykowy jest osadzony w module wyświetlacza, co sprawia, że nie potrzebujemy dodatkowego komponentu, który będzie rejestrował dotknięcia. To także obniża koszty produkcyjne.

Podobno masowa produkcja nowych ekranów LG rozpocznie się już w listopadzie tego roku. Wyświetlacze wpierw trafią do Chin.