Firma LG planuje wyposażyć swoje najnowsze telewizory smart TV w nową platformę o nazwie webOS 2.0. Premiera tego rozwiązania ma mieć miejsce podczas targów CES 2015 w styczniu przyszłego roku.

Nowy system ma pozwolić na poprawę płynności i szybkości działania urządzeń, co przełoży się na skrócony o 60% czas przełączania się pomiędzy ekranem startowym, a portalem YouTube. Przypomnijmy, że właśnie ta ostatnia aplikacja jest od dłuższego czasu bolączką inteligentnych telewizorów, w których działa z bardzo dużym opóźnieniem. LG nie wspomina jednak nic o opcjonalnej aktualizacji starych modeli telewizorów do wersji webOS 2.0. Możliwe, więc, żeby uzyskać nowy system będzie niezbędna zmiana telewizora na nowy. Modele z pierwszą wersją platformy webOS sprzedają się bardzo dobrze - 5 milionów sztuk w 8 miesięcy.

Wśród nowości znajdzie się także usprawniony streaming 4K od Amazonu i Netflixa oraz aplikacja My Channel, która wyświetli nasze ulubione kanały w menu podręcznym. Lepiej ma działać również Input Picker, który szybciej wykryje podłączone urządzenia.