Serwis Winbeta raportuje, że Microsoft jest w trakcie finalizowania prac nad dużą aktualizacją dla systemu Windows 10, która rozwijana jest pod kryptonimem Threshold 2. Kilka źródeł potwierdza, że gigant z Redmond planuje udostępnić to uaktualnienie dla wszystkich już 2 listopada (poniedziałek).

Powyższe informacje pokrywają się wcześniejszymi plotkami na temat premiery Threshold 2, które zakładały debiut w pierwszej połowie przyszłego miesiąca.

Funkcje i nowości, które pojawią się w Threshold 2 od kilku miesięcy testują uczestnicy programu Windows Insider, którzy otrzymali dostęp już do kilku kompilacji Windows 10 post-RTM. Wśród nowych funkcji warto wymienić m.in. kosmetyczne poprawki w interfejsie, jak te obejmujące menu kontekstowe, lepszą integrację ze smartfonami z Windows 10 Mobile (m.in. możliwość wysyłania wiadomości SMS z komputera) oraz nowości w przeglądarce Microsoft Edge, w tym podgląd uruchomionych kart czy udoskonalenia obejmujące synchronizację.

Kolejnym krokiem w rozwoju Windows 10 po Threshold 2 jest projekt Redstone. Będzie to jeszcze większe uaktualnienie dla systemu, które najpierw znowu przetestują Insiderzy. Ta aktualizacja ma być dostępna w 2016 roku.