Premiera kamery GoPro Hero 5 znacząco się opóźnia. Jeśli jednak dotychczasowe informacje znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, z pewnością jest czego oczekiwać po nowym flagowcu GoPro.

Do tej pory kolejne wersje kamer z serii GoPro Hero pojawiały się na przełomach trzeciego i czwartego kwartału poszczególnych lat. Modele takie jak HD Hero 2, Hero 3, Hero 3+ czy Hero 4 regularnie pojawiały się we wrześniu lub październiku. Wszystko wskazywało niegdyś na to, że w tym samym okresie roku 2015-go zobaczymy model Hero 5. Jak wiadomo, tak jednak się nie stało. Model ten nie pojawił się do tej pory, choć od premiery Hero 4 minęły już prawie dwa lata. Wszystko wskazuje jednak na to, że prace nad Hero 5 idą pełną parą.

Kamera Gopro Hero 5

W sieci pojawiły się własnie nowe informacje na temat specyfikacji nowej kamery GoPro. Jeśli wierzyć pogłoskom, urządzenie trafi na sklepowe półki w październiku bieżącego roku razem z dronem Karma, który również został zapowiedziany dawno temu.

Według powyższych informacji GoPro Hero 5 będzie w stanie nagrywać materiały wideo w rozdzielczości 8K i to przy płynności nawet 60 kl/s. Należy jednak podkreślić, że są to wartości bardzo trudne do osiągnięcia, i możliwe że finalny produkt zaprezentuje niższe klatkowanie. Z drugiej jednak strony oferując takie parametry firma zapewniłaby sobie bardzo głośny powrót na rynek.

Gopro Hero Lcd Foto1

Jeśli chodzi o rozdzielczości obsługiwane do tej pory, ich płynność najprawdopodobniej również ulegnie poprawie. Rozdzielczość 4K prawdopodobnie będzie mogła osiągać płynność na poziomie 120 kl. na sekundę. Przy FullHD może to być nawet 240 klatek! Tego typu parametry z pewnością otworzyłyby nowe możliwości dla fanów slow-motion.

Poprawie ma również zostać poddany akumulator, którego pojemność zostanie powiększona do aż 2800 mAh. Co ciekawe część źródeł wskazuje, że kamera ma być 50% mniejsza i 40% lżejsza. Została bowiem zaprojektowana również jako dodatkowe wyposażenie drona Karma.

Gopro Hero4 Tyl Aparatu

Trzeba przyznać, że GoPro Hero 5 zapowiada się na kawał dobrej kamery dla profesjonalistów i zaawansowanych amatorów. Miejmy tylko nadzieję, że twórcy sprostają oczekiwaniom, a przede wszystkim - nie pozwolą dłużej na siebie czekać.