Internet do 20 Mb/s na kablach Orange Polska, bez limitów transmisji danych, bez przymusowego abonamentu telefonicznego lub opłaty za utrzymanie łącza. Taki jest Dropss Powered by Netia - oferta "czystego internetu" za 49,90 zł miesięcznie.

Dropss to największe wydarzenie w zakresie dostępu do internetu na łączach Orange Polska, dawnej Telekomunikacji Polskiej od 2007 roku, kiedy nastąpiło zniesienie monopolu, co doprowadziło do spadku cen i likwidacji limitów transmisji danych na łączach stacjonarnych. Jestem przekonany, że Dropss ze swoją niezwykle atrakcyjną ceną i bardzo uczciwymi warunkami, pozwoli dotychczasowym użytkownikom Neostrady na odcięcie zbędnych wydatków na telefon stacjonarny czy utrzymanie łącza i cieszenie się czystym, szybkim internetem bez limitów
- powiedział Tomasz Szopa, Dyrektor Generalny Rynku Klientów Indywidualnych w Netii.

Oferta Dropss skierowana jest wyłącznie do nowych klientów Grupy Netia, aktywnych użytkowników usług na bazie łączy Orange Polska (dawna Telekomunikacja Polska). Usługa dostępna na uwolnionych liniach byłego monopolisty, w ramach dostępu regulowanego LLU, kosztuje 49,90 zł miesięcznie (z e-fakturą). Z Dropssa mogą skorzystać wszyscy, którzy zawrą z operatorem umowę na czas nieokreślony.

W przeciwieństwie do konkurencji, kupując internet Dropss, klient nie musi (a nawet nie może) kupić usługi telefonicznej i nie musi ponosić opłaty za utrzymanie łącza, która w Orange Polska wynosi 29,24 zł brutto.

Jedyną usługa dodatkową, którą można zamówić do internetu Dropss jest HBO GO w cenie 25 zł miesięcznie (umowa na czas nieokreślony, pierwszy miesiąc na próbę w cenie 1 zł). Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 49 zł.

[Łukasz Szewczyk]