Jeśli Facebook swoimi możliwościami już teraz Was przeraża, być może niedługo bezpieczniej będzie go opuścić. Niedawno pojawiła się informacja na łamach KS o nowym algorytmie potrafiącym rozpoznawać ludzi nawet odwróconych plecami, zaś teraz w sieci pojawiają się kolejne doniesienia o przyszłości platformy. Tym razem na ten temat wypowiedział się sam Mark Zuckerberg. Jego zdaniem wszyscy zmierzamy ku - jak sam to określa - ostatecznej formie komunikacji jaką ma być telepatia.

"Pewnego dnia, dojdziemy do momentu, w którym przekażemy myśli bezpośrednio przy użyciu technologii. Będziemy w stanie po prostu o czymś pomyśleć, a kolejna osoba od razu to odbierze."

Podczas specjalnego panelu, na którym tłumaczył swoją wizję Facebooka w przyszłości zaznaczył, że to ścieżka, z której praktycznie nie da się już zawrócić

"Obecnie mamy do czynienia z kilkoma głównymi trendami w rozwoju sposobów komunikacji. Po pierwsze - ludzie zyskują możliwości do przekazywania coraz bardziej "rozbudowanych" wiadomości. Kiedyś używaliśmy jedynie tekstu, teraz - mamy do dyspozycji także zdjęcia, które niedługo zaczną ustępować wideo. W przyszłości numerem jeden będzie u nas wirtualna rzeczywistość, a później najprawdopodobniej przekażemy nasze doznania, emocje i myśli bezpośrednio, bez posługiwania się formami zewnętrznymi."

Warto zauważyć, że Facebook planuje aktywnie uczestniczyć (już uczestniczy) w każdym z tych trendów. O ile technologia umożliwiająca telepatię to wciąż jedynie sfera marzeń, o tyle w przypadku wirtualnej rzeczywistości jesteśmy zaledwie kilka lat od prawdziwego przełomu. Zuckerberg niedawno wykupił Oculus VR tworzące Oculus Rift za pomoą którego między innymi chce zrewolucjonizować sposób korzystania z Facebooka.

Firma ProLine aktywnie uczestniczy w portalach społecznościowych. Zapraszamy do kontaktów przez kanały socialmedia: