Jak informują redaktorzy portalu Nikkei, dział komputerów osobistych Fujitsu wkrótce ma zostać przejęty przez Lenovo - giganta będącego obecnym liderem rynku. Według podanych przez stronę informacji, rozmowy w tej sprawie prowadzone są od dłuższego czasu a ostateczna decyzja zostanie podjęta jeszcze w tym miesiącu. Lenovo dzięki tej inwestycji zamierza ugruntować swoją pozycję na rynku w Japonii.

Włodarze Fujitsu doszli do wniosku, że dalsza produkcja ich komputerów osobistych nie będzie wystarczająco opłacalna, a po sprzedaży działu firma zamierza skupić się bardziej na innych projektach. Najprawdopodobniej okażą się nimi usługi w dziedzinach technologii informacyjnych, jednak pewność co do tego zyskamy najprawdopodobniej dopiero po ogłoszeniu oficjalnych decyzji i stanowisk obu korporacji.

Przy okazji warto przypomnieć, że w ubiegłym roku dział komputerów osobistych przyniósł Fujitsu aż 96,5 mln dolarów straty. Nie dziwi więc fakt, że przedsiębiorstwo nie chce dłużej inwestować w ten segment.