Wyczekiwany długo potwór ze stajni Nvidii ujrzał w końcu światło dzienne. Następca karty Titan X został zaprezentowany przez przedstawicieli firmy podczas konferencji NVIDIA Editors Day, która odbyła się w San Francisco.
Jak zapowiadają twórcy, GTX 1080 Ti przewyższa zwykłą 1080-tkę o aż 35% wydajności! Ten wynik gwarantuje konstrukcji niekwestionowane pierwsze miejsce wśród dostępnych obecnie na rynku kart graficznych, deklasując tym samym GeForce'a Titan X.

Rdzeń procesora graficznego taktowany jest zegarem 1,6 GHz, który w trybie Boost osiąga nawet 2 GHz. Procesor jest wyposażony przy tym w 12 miliardów tranzystorów.

Ponadto karta posiada aż 11 GB pamięci GDDR5X na 352-bitowej szynie, co łącznie daje przepustowość rzędu 484 GB na sekundę. Dla porównania, najwyższy do tej pory model 10 generacji mógł pochwalić się przepustowością równą 320 GB/s.

GTX 1080 Ti posiada również odświeżony układ zasilania, co przyczyniło się do mniejszego hałasu generowanego w stresie, niższą temperaturę konstrukcji oraz wyższą wydajność energetyczną.