Krótko mówiąc, karta graficzna Radeon RX 470 zapewnia doskonałą wydajność oraz najnowsze technologie, aby zapewnić graczom najlepsze doznania w wysokiej wydajności przy rozsądnym budżecie. A dla osób z umysłem ścisłym oznacza to, że...??

Karty Graficzne Amd Radeon Rx
??Szczegółowe informacje znajdują się w przypisach1

Kwintesencją najważniejszych zmian, które wprowadzono jest to, że stosunek wydajności do zużytej energii zwiększył się 2,6 razy w porównaniu z kartą graficzną Radeon R9 270 przy rozdzielczości 1080p i poziomie szczegółowości Ultra.2 Kluczowi partnerzy AIB oferują swoje unikatowe egzemplarze kart Radeon RX470 kierując produkty dla zróżnicowanych potrzeb klientów, od ulepszonego chłodzenia poprzez niestandardowe konstrukcje komponentów, do różnych wyjść oraz konfiguracji zasilania (6- lub 8-pinowe). ?

To wszystko możliwe jest dzięki architekturze Polaris, która stanowi podstawę nowej serii kart graficznych Radeon RX.

Bliższe spojrzenie na architekturę AMD Polaris

Pod koniec czerwca 2016 roku, firma AMD wprowadziła na rynek najnowszą architekturę procesorów graficznych nazwaną Polaris. Została ona zaprojektowana, aby zapewnić najlepszą wydajność, a dzięki temu wprowadza na rynek istotne funkcje, które przyniosą korzyści szerokiemu gronu klientów. Gracze, entuzjaści mediów, osoby zajmujące się streamingiem i zainteresowane wirtualną rzeczywistością - każdy z nich znajdzie odpowiedni dla siebie produkt dzięki kartom graficznym, które powstały w oparciu o architekturę Polaris.

Czym dokładnie jest Polaris i dlaczego klienci powinni się zainteresować tą architekturą?

Architektura Polaris jest znana użytkownikom jako podwaliny nowej serii kart graficznych Radeon RX: Radeon RX 460, Radeon RX 470 i Radeon RX 480. Nowe produkty stworzone w oparciu o najnowszą 14-nanometrową technologię FinFET posiadają niższe wymagania zasilania (jedno złącz 6-pinowe), co pomaga utrzymać niższą temperaturę i zmniejszyć prędkość wiatraka (hałas).

Niektórzy mogą założyć, że stworzenie karty graficznej, która wymaga słabszego zasilania będzie skutkować niższą liczbą klatek na sekundę, ale w tym przypadku tak nie jest. Nowy proces produkcyjny pozwala firmie AMD zapewniać odpowiednią liczbę klatek na sekundę bez kompromisów dotyczących obrazu do rozdzielczości 1440p przy użyciu karty graficznej Radeon RX 480.?

W życiu liczy się nie tylko granie...

?Obecnie klienci nie korzystają z układów graficznych Radeon jedynie do grania. Dzięki karcie Radeon RX 480 korzystają oni z materiałów wideo o wysokiej rozdzielczości, nagrywają i przesyłają strumieniowo swój gameplay, a także wielu z nich wyczekuje przygody z wirtualną rzeczywistością. Karty graficzne Radeon RX stworzone w oparciu o architekturę Polaris potrafią to wszystko i jeszcze więcej.??

Dla osób zainteresowanych korzystaniem z materiałów wideo z portali, takich jak Netflix lub Amazon, karty graficzne zbudowane w oparciu o architekturę Polaris są w stanie przesyłać obraz 4K przez wyjście HDMI 2.0b i DisplayPort 1.4, jak również obsługują HDR, czyli kolejną ewolucję jakości wyświetlania.3

Osoby przesyłające materiały strumieniowo pokochają wbudowaną funkcjonalność obliczeniową GPU oraz obsługę najnowszego pakietu kodeków współpracującego z najlepszymi programami do nagrywania, jak na przykład OBS (Open Broadcaster Software), co powoduje obniżenie wykorzystania projektora, jednocześnie optymalizując wydajność. Przesyłanie strumieniowe w czasie rzeczywistym, w wysokiej rozdzielczości do szerokiej publiki może wyraźnie nadwyrężyć nawet najlepszy system do gier. Karta Radeon RX 470 została stworzona z myślą o współczesnych graczach i może sprostać wszystkim, codziennym wymaganiom.

Dla ciekawych wirtualnej rzeczywistości - karta graficzna Radeon RX 480 jest w pełni kompatybilna z Oculus Rift i HTV Vive. Dzięki funkcjom, takim jak natywna obsługa asynchronicznego obliczania, zapewnia ona wydajność na światowym poziomie.

Co jeszcze...?

Polaris w pełni obsługuje:
  • DirectX 12 - zapewnia wykonawcom lepszy dostęp do procesora graficznego, niższe obciążenie procesora oraz większą przepustowość wywołań.?
  • TrueAudio Next - technologia przetwarzania przestrzennego dźwięku przez procesor graficzny w czasie rzeczywistym.?
  • Radeon WattMan - przetaktowywanie i wprowadzanie ulepszeń zdefiniowane na nowo. Dostosuj swoją kartę graficzną do własnych wymagań zasilania, termicznych, a także akustycznych.????

Co dalej?

Ciąg dalszy dominacji tytułów obsługujących DX12! Rok 2016, to czas pierwszych tytułów obsługujących DirectX 12, takich jak Hitman i Ashes of the Singularity, a obydwie produkcje wykazują doskonałą wydajność na procesorach graficznych Radeon RX. Co więcej, AMD odegrało znaczną rolę przy współtworzeniu najnowszego API Vulkan - magazyn internetowy DigitalTrends.com podsumował to w następujący sposób: "Doom działający na nowym API Vulkan to po prostu szaleństwo".

Kiedy karty będą dostęne?

Przewidywana dostępność kart graficznych AMD RX 470 spodziewana jest w ciągu nadchodzących kilku dni, wówczas poznamy również ceny detaliczne.

Przypisy:
Radeon RX 470 Informacje
AMD Polaris Architektura