Gabe Newell wziął ostatnio udział w sesji Ask Me Anything na Reddicie. Dzięki ciekawie przeprowadzonemu Q&A poznaliśmy naprawdę sporo nowych informacji o planach firmy na przyszłość. Jak informuje Newell, jego załoga pracuje obecnie nad kilkoma produkcjami, które jak dotąd nie zostały jeszcze w żaden sposób zapowiedziane. Wśród nich znajduje się tajemniczy tytuł skierowany do fanów trybu single.

Pierwsze, o co zapytałoby Newella 99% fanów marki to oczywiście Half-Life 3. Nie zaskoczymy jednak chyba nikogo informując, że szef Valve tradycyjnie na tego rodzaju pytania odpowiadał wymijająco, i w zasadzie niczego nowego się nie dowiedzieliśmy. "Numeru 3 się nie wypowiada" - oznajmił lakonicznie Gabe w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników.

Wiadomo jednak, że firma pracuje nad tytułem, który będzie osadzony w kultowym uniwersum. Może chodzić o HL3, może też chodzić o Portal 3, jednak niewykluczone, że w ręce graczy zostanie oddana również zupełnie nowa marka.

Oprócz gier Valve koncentruje się również na szeroko pojętym rozwoju wirtualnej rzeczywistości oraz produkcji filmowej. Newell poinformował, że trwają prace nad ekranizacją jednej z gier, za która odpowiedzialny będzie JJ Abrams. Tak jest, ten sam od nowych Gwiezdnych Wojen.