Kamerki sportowe kojarzą nam się głównie z firmą GoPro. Do sklepów trafiają jednak regularnie konkurencyjne produkty. Teraz do walki przystąpił Polaroid ze swoim modelem Cube+.

Pierwsza wersja tego urządzenia pojawiła się w sklepach na początku 2015 roku. Teraz mamy do czynienia z odświeżoną wersją, którą oznaczono dodatkowym "+". Wygląd sprzętu pozostał bez zmian. Mamy tutaj kostkę o wymiarach 35 mm x 35 mm i wadze 50 gramów. Producent zadbał o łączność bezprzewodową i lepszy sensor CMOS. Tych cech właśnie brakowało u poprzednika. Teraz możemy skorzystać z modułu WiFi, co dzięki aplikacji na system iOS i Android pozwoli na wykonywanie fotek bezprzewodowo i synchronizację ich z telefonem lub tabletem. Program umożliwia też proste udostępnienie zdjęć na portalach społecznościowych. Zastosowano tutaj sensor o rozdzielczości 8 MPix, który pozwala na rejestrowanie filmów 1080p z 60 klatkami na sekundę. Poprzednia wersja oferowała 6 MPix i filmy do 30 kl./s. Obiektyw zapewnia 124-stopniowe pole widzenia.

Polaroid Cube+ powinna trafić do sklepów już w sierpniu i będzie kosztowała ok. 150 dolarów. Do wyboru mamy obudowę w kolorze czerwonym, niebieskim i czarnym.