Firma CyberLink poinformowała, że najnowszy odtwarzacz multimedialny dla Windowsa będzie wykorzystywał sprzętową akcelerację GPU do wyświetlania wideo 4K. Wykorzysta do tego dekodery zastosowane w mikroprocesorach i procesorach grafiki firmy Intel oraz Nvidia.

Oprogramowanie otrzymało sprzętową akcelerację odtwarzania wideo, które jest kodowane w standardzie H.265/HEVC. W połączeniu z nowymi procesorami i GPU firmy Intel i Nvidia będzie możliwe płynne odtwarzanie filmów w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Producent zapewnia, że nowa wersja aplikacji pozwala na obniżenie obciążenia procesora o 63%, co pozwoli na uniknięcie rwania obrazu, gubienia klatek czy zbyt mocnego obciążania całego komputera. PowerDVD 15 gwarantuje obsługę wielu popularnych formatów kodowania wideo (H.265, H.264, MK3D, MKV, FLV, MOV, 3GPP, AVI, itd.) oraz audio (Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD, AAC, AC3, APE, FLAC, ALAC, MP3, i inne). Nie zabrakło także licznych technologii ulepszających obraz jak np. TrueTheater 3D, TrueTheater HD, TrueTheater Color czy TrueTheater Lighting.

PowerDVD 15 Ultra będzie dostępny z roczną subskrybcją przestrzeni dyskowej do 20 GB na pliki w usłudze CyberLink Cloud.