Smartfon Samsung Z1 został wprowadzony na rynek w połowie stycznia tego roku. Był to jeden z pierwszych telefonów z systemem operacyjnym Tizen. Według najnowszych doniesień model ten sprzedaje się coraz lepiej, pomimo bardzo kiepskiego popytu na początku. Sprzęt ten trafił niedawno do kolejnych regionów świata.

Smartfony Samsung Z1 okazały się niemałym hitem na rynku, a producent w pół roku sprzedał już ponad milion sztuk. To naprawdę imponujący wynik, jak na debiutanta i debiutujący system, choć warto też pamiętać o tym, że istnieje też możliwość uruchamiania na tym telefonie aplikacji przeznaczonych dla Androida.

Samsung Z1 to smartfon z ekranem dotykowym o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Model ten oparty jest na dwurdzeniowym układzie Spreadtrum SC772S o częstotliwości 1,2 GHz. Urządzenie ma też 768 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci flash, slot na kartę microSD (maks. pojemność to 64 GB), procesor grafiki Mali 400, kontroler sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS, port micro USB, aparat cyfrowy o rozdzielczości 3,1 megapiksela, aparat przedni VGA, akumulator o pojemności 1500 mAh, a także dwa sloty na karty SIM.

Samsung pracuje nad następcą tego modelu, czyli Z2 i Z3. Ten pierwszy miał pojawić się w czerwcu, ale jak widzimy będzie opóźniony. Możliwe, że Samsung pokaże go dopiero podczas targów IFA w Berlinie we wrześniu.