Telewizja Polska przeprasza widzów za brak transmisji z pierwszej połowy meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europejskiej FK Kukesi - Legia Warszawa. Powodem była awaria łącz, a dokładnie popsuty światłowód w Albanii, przez który jest wysyłany sygnał na satelitę.
TVP zapewnia, że nie miała żadnego wpływu na awarię. Jak wyjaśnia nadawca, mecz realizowała miejscowa ekipa w Albanii i to ona była odpowiedzialna za dostarczenie sygnału do TVP. Telewizja Polska odebrała go testowo z Tirany już o godz. 19:36 i przez 20 minut nie było żadnego problemu. Dopiero w trakcie bloku reklamowego tuż przed meczem nastąpiło zerwanie łącz.

Według informacji przedstawiciela kontrahenta, od którego TVP nabyła prawa, miejscowa telewizja w Albanii również nie przekazywała relacji z meczu. Usterkę udało się usunąć dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy i wówczas TVP2 i TVP Sport rozpoczęły przekazywanie relacji z Tirany.

Dodatkowym problemem w odbiorze widowiska była jakość przekazu telewizyjnego, który nie spełniał wymogów norm międzynarodowych i jakości HD.

Dodajmy także, że w 52 minucie przerwano mecz FK Kukesi - Legia Warszawa po tym, jak Ondrej Duda został trafiony kamieniem. Jak podaje Sport.pl, do incydentu doszło, podczas gdy piłkarze Legii cieszyli się ze strzelonej bramki. Sędziowie i delegaci podjęli decyzję o zakończeniu spotkania. Legii najprawdopodobniej zostanie przyznany walkower.

[Łukasz Szewczyk]