Na forum UserVoice członkowie programu Windows Insider udostępnili petycję, w której chcą wygodnego uruchamiania i przemieszczania wielu okien przeglądarki Microsoft Edge z Windows 10.

W Windows 10 Pro Insider Preview istnieje możliwość uruchamiania wielu okien przeglądarki Edge. W tym celu trzeba tylko kliknąć na przycisk umieszczony w prawym górnym rogu programu i wybrać opcję Nowe okno. Nie jest to jednak zbyt wygodne rozwiązanie. Użytkownicy chcą prostszej metody, jak w przypadku uruchamiania nowych kart. Mogłoby być nią na przykład ponowne kliknięcie na ikonę Edge na pasku zadań. W rzeczywistości chodzi o wygodne przenoszenie otwartych kart czy okien pomiędzy wirtualnymi pulpitami Windows 10. Pomysł poparło już ponad 700 osób.

Trudno powiedzieć, czy Microsoft weźmie pod uwagę ten pomysł. Prace nad Windows 10 są już finalizowane, gdyż premiera systemu odbędzie się już za 5 tygodni. Jest już trochę za późno na wprowadzanie nowych funkcji. Obecnie programiści giganta z Redmond skupiają się już na optymalizacji systemu.

Microsoft Edge jest nową przeglądarką, która zastąpi w Windows 10 przestarzałego Internet Explorera. Mimo to IE 11 nie wyparuje z "dziesiątki" i zostanie zachowany w celu zapewnienia kompatybilności ze stronami, które z jakiejś przyczyny mogłyby nie uruchamiać się prawidłowo w nowej przeglądarce.