Legenda Lincolna Clay cały czas rośnie. Nawet poza "miastem Bourbona" ludzie chcą dowiedzieć się więcej o tym człowieku. Lokalny filmowiec zajął się osobiście zadaniem zbadania z bliska świata Lincolna i jego motywacji do demontażu włoskiej mafii w Nowym Bordeaux.
Akcja gry Mafia III na PC Windows osadzona została w roku 1968 w fikcyjnym mieście wzorowanym na Nowym Orelanie, a głównym protagonistą jest niejaki Lincoln Clay - weteran wojny w Wietnamie, należący do bliżej niesprecyzowanej organizacji przestępczej.

Jego ugrupowanie zostało jednak zdradzone, a najbliższe mu osoby w brutalny sposób zlikwidowano, dlatego też motywem przewodnim trójki jest dokonanie zemsty na oprawcach swoich towarzyszy, a w szczególności na osobie Sala Marcano, który jest donem włoskiej rodziny odpowiedzialnej za masakrę.

Co ciekawe, w swojej misji Clay będzie mógł liczyć na pomoc innych bossów przestępczego świata, a do jego sprzymierzeńców dołączy irlandzki mafioso Burke, dowodząca haitańskimi gangsterami Cassandra oraz znany z drugiej części Mafii Vito Scaletta.

Premiera gry Mafia 3 zaplanowana jest na 7 Listopada 2016 na PC, PS4, i Xbox One.