Jak wiadomo od pewnego czasu Andy Rubin, uważany przez wielu za ojca Androida, pracuje nad autorskim smartfonem. Mieliśmy okazję informować Was o tym w ubiegłym miesiącu, dziś natomiast możemy podzielić się bardziej szczegółowymi informacjami na temat urządzenia.

To, co w projekcie Rubina robi największe wrażenie to z pewnością ogromny i praktycznie bezramkowy wyświetlacz. Podobną konstrukcją może pochwalić się również Xiaomi Mi Mix, jednak wciąż pozostaje to świeżą cechą nowych urządzeń. Na pewno kusi natomiast użytkowników smartfonów zarówno walorami estetycznymi jak i praktycznymi.

Za wykonanie telefonu ma odpowiadać firma Essential Products Inc., będąca zresztą własnością samego Andy'ego Rubina. Smartfon będzie produktem high-endowym, skierowanym do klientów o najwyższych wymaganiach oraz najzasobniejszych portfelach.

Przypuszcza się również, że smartfon otrzyma 4GB pamięci RAM oraz procesor zbliżony możliwościami do Snapdragona 835 - nie wiadomo natomiast czy Rubin faktycznie zdecyduje się na współpracę z Qualcommem, czy też postawi na produkt konkurencyjny.