Finowie wprowadzają urządzenie Nokia Ozo, które jest kamerą pozwalającą na kręcenie filmów VR. Nokia Ozo to nowa kamera potrafiąca nagrywać wideo i rejestrować dźwięk w 360 stopniach.

Ozo to zaawansowana kamera w kształcie kuli, która została wyposażona w 8 sensorów i 8 mikrofonów. Taki zestaw pozwalać ma na przechwytywanie wysokiej jakości, 360-stopniowych materiałów audio/wideo, które później mogą zostać wykorzystane w ramach technologii wirtualnej rzeczywistości. Pierwszy produkt firmy Nokia w tej działce jest zatem kierowany nie tyle do samych użytkowników, co do twórców z branży TV, filmowej, reklamowej itp. Dodatkiem ma być możliwość śledzenia wybranego obiektu. Zapewne Ozo sprawdzi się głównie w rozwiązaniach profesjonalnych.
Kamera ma być dopiero początkiem działalności Nokii na rynku wirtualnej rzeczywistości, ponieważ już teraz Finowie zapowiedzieli, że w przyszłości zaprezentują więcej urządzeń stworzonych z myślą o tego typu rozwiązaniach. Na razie nie wiadomo, o co konkretnie chodzi, ale obietnice te mogą zwiastować, ze Nokia wreszcie znalazła swoją niszę i powoli staje na nogi po sprzedaniu działu mobilnego Microsoftowi. Nokia nie jest jedynym producentem zainteresowanym kamerami VR, ponieważ prace nad tego typu urządzeniami od dłuższego czasu prowadzi już Samsung i GoPro.