Dysk Kingston SSD NOW V+ 128 GB został poddany testom na łamach OCLab.pl

Kingston SSD NOW V+ 128 GB


"Prezentowany dziś SSD NOW V+ SERIES od Kingston wydaje się dobrym wariantem, jeśli myślimy o wyciszeniu komputera. W kwestii wydajności wypada on, w porównaniu z tradycyjnymi dyskami, nieźle, aczkolwiek przy operacjach na małych plikach, szczególnie przy zapisie, nie jest już tak kolorowo - co można było zaobserwować w testach syntetycznych. W testach praktycznych dysk spisuje się rewelacyjnie, jedynie przy kopiowaniu dużej liczby małych plików udało nam się zsunąć go z pozycji lidera. System ładuje się prawie dwa razy szybciej, co do tej pory było prawie niemożliwe, nie licząc konfiguracji z tradycyjnymi dyskami spiętymi w RAID 0 czy tymi z szybkoobrotowymi talerzami, które wytwarzają spore ilości hałasu i ciepła."

Kingston SSD NOW V+ 128 GB


"Pod względem poboru prądu SSD NOW V+ SERIES, jak i ogólnie dyski SSD, wypada zdecydowanie lepiej od tradycyjnych dysków, co na pewno zostanie docenione przez posiadaczy notebooków czy netbooków, dla których liczy się każdy wat i każda minuta więcej czasu spędzonego bez prądu z gniazdka. Kwestia najważniejsza naszym zdaniem to wsparcie dla funkcji TRIM oraz żywotność dysku. Od zawsze wiadomo, że wraz z zapełnieniem dysku spada jego wydajność, tutaj o to zadbano implementując natywne wsparcie dla tej funkcji. Ma to również pośredni wpływ na żywotność naszego dysku SSD - im mniej operacji odczytu/zapisu tym dla niego lepiej. To wszystko prowadzi do obalenia mitu, iż ten typ dysków jest jeszcze w fazie wczesnego rozwoju. Obecnie wytwarzane SSD-ki pozwalają na pracę z MTBF równym nawet 1 000 000 godzin, co jest porównywalne z tradycyjnymi dyskami HDD."

Kingston SSD NOW V+ 128 GB


"Na zakończenie wspomnimy jeszcze o systemie operacyjnym oraz o cenie tychże dysków. Tak jak wcześniej mówiliśmy, nie każdy system posiada pełną obsługę dysków SSD. W przypadku tych z rodziny Microsoft dopiero Windows 7 wspiera oficjalnie w pełni ten typ dysków, także jeśli chcemy korzystać ze wszystkich dobrodziejstw tej technologi jesteśmy zmuszeni korzystać z najnowszych systemów. Mało tego, najlepiej wyłączyć w nim takie usługi jak indeksowanie czy SuperFetch, które powodują zwiększenie liczby operacji na dysku. Jednak głównym czynnikiem odwlekającym ich zakup przez zwykłego użytkownika, jest nadal cena, która często wynosi nawet i 1000 zł za 128 GB pojemności. No, ale co cieszy, wraz z ich popularnością cena spada."

Kingston SSD NOW V+ 128 GB


Cechy dysku Kingston SSD NOW V+ 128 GB, które podkreślili redaktorzy portalu:
  • wysoka wydajność
  • obsługa funkcji TRIM
  • zero hałasu
  • odporny na uderzenia, wibracje
  • niski pobór prądu
  • praktycznie się nie grzeje
  • wytrzymała obudowa ze stopu aluminium K211
  • dodatkowe wyposażenie w wersji Bundle
  • instrukcja w języku polskim

"Dysk Kingston SNVP325-S2/128GB z serii SSD NOW V+ SERIES oceniamy na szkolne 5"