Microsoft chwali się, że Windows 10, pomimo kilku miesięcy do premiery, cieszy się ogromną popularnością. Windows 10 ma szansę zostać jednym z najlepszych systemów Microsoftu, a przy tym zmyć niesmak, który pozostawił po sobie Windows 8.

Microsoft przekazał, że Windows Insider Program ma już 1,7 mln zarejestrowanych użytkowników. Tymczasem w trakcie omawiania wyników finansowych za zeszły kwartał gigant z Redmond zdradził, że liczba testujących powiększyła się do 2 milionów. To oznacza, że w niecały tydzień do Windows Insider Program przystąpiło 300 tysięcy nowych użytkowników.

Windows 10 Technical Preview cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co w zasadzie nie powinno dziwić. Kompilacja z zeszłego tygodnia doczekała się wielu nowości i udoskonaleń. Ponadto system dostępny jest już w kilkudziesięciu różnych językach, w tym po polsku.

Do najważniejszych funkcji nowego systemu zalicza się m.in asystenta głosowego (Cortanę), tryb Continuum (płynna praca na urządzeniach hybrydowych przy zmianie sposobu korzystania na tablet/laptopa) i obsługę DirectX 12.