Komórkowa sieć Plus oferuje swoim klientom nowoczesna technologię LTE również w roamingu. Na początek z szybkiego Internetu LTE skorzystają klienci Plusa wyjeżdżający do Holandii.

Plus pokonuje granice. Już od teraz Plus, jako pierwszy operator na polskim rynku, zaczyna świadczyć usługi LTE również w roamingu. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu z iBasis, spółką należącą do KPN, holenderskiego operatora komórkowego. W oparciu o usługę LTE Signaling eXchange (LSX) iBasis rozpoczyna świadczenie usługi roamingu w technologii LTE pomiędzy Polkomtelem, a KPN w Holandii.

Usługa umożliwi klientom Plusa korzystanie z prędkości i jakości transmisji danych sieci LTE w trakcie pobytu w Holandii, natomiast abonenci usług komórkowych KPN będą mogli korzystać z roamingu LTE na terenie Polski. W kolejnych miesiącach iBasis i Polkomtel planują rozszerzenie zasięgu roamingu LTE dla abonentów Plusa na wiele innych krajów.

Cieszę się bardzo, że również tym razem jesteśmy polskim liderem we wdrażaniu nowych usług opartych o LTE. Jako pierwszy operator telekomunikacyjny uruchomiliśmy komercyjną sieć LTE, jako pierwsi wprowadziliśmy nowe usługi takie jak LTE w smartfonach czy też ofertach na kartę, jako jedyni zapewniamy możliwość korzystania z LTE 66,7 proc mieszkańców Polski, czyli blisko 26 milionom osób. Teraz klienci Plusa jako pierwsi będą mogli korzystać z LTE także za granicą
- mówi Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu.

Informacje na temat usługi iBasis LTE Signaling eXchange

Usługa iBasis LTE Signaling eXchange (LSX) zapewnia punkt dostępowy do sieci sygnalizacyjnej 4G (LTE) iBasis z wykorzystaniem Diameter Routing Agents w kluczowych lokalizacjach na całym świecie. Dzięki bezpośrednim połączeniom z wieloma sieciami LTE oraz otwartej polityce wymiany ruchu, przy wykorzystaniu pojedynczego łącza typu IPX, iBasis oferuje operatorom dostęp do globalnego roamingu LTE z ponad 60 sieciami. iBasis oferuje również środowisko dla testowania współpracy sieci LTE i funkcjonowania scenariuszy połączeń roamingowych.

[Łukasz Szewczyk]