Firma Samsung w ostatnim kwartale nie osiągnęła zakładanych celów sprzedażowych, jeżeli chodzi głównie o flagowe modele swoich telefonów. Ich zysk operacyjny zanotował spadek o 4%, czyli niecałe 6 miliardów dolarów. W tym czasie dział mobilny zarobił zaledwie 2,4 miliarda dolarów. Przypomnijmy, że w tym samym okresie zeszłego roku kwota ta wyniosła 3,8 miliarda USD.

Wiele wskazuje na to, że Samsungowi trudno będzie poprawić tę sytuację, tym bardziej, że już za miesiąc na rynek wejdą nowe smartfony od Apple. Koreańczycy zapowiadają, że ich sytuację może poprawić obniżka cen Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Poza tym potwierdzono zapowiedzenie nowych modeli klasy premium (Galaxy Note 5 i S6 Edge Plus).

Według analityków słabsze wyniki Samsunga wynikają z faktu, że firma nie spodziewała się aż tak dużego zainteresowania modelem Galaxy S6 Edge i nie nadążyła z zamówieniami tego urządzenia na początku, kiedy popyt był największy. Na pochwałę zasługuje dział Samsunga zajmujący się procesorami i pamięciami, który zwiększył swoje dochody o 1,3 miliarda dolarów.