Firma Futuremark oddała w ręce użytkowników nowy benchmark służący do testowania wydajności kart graficznych i zintegrowanych układów graficznych o nazwie Sky Diver. Wykorzystujący biblioteki DirectX 11 test czasu rzeczywistego (rendering w czasie rzeczywistym) wchodzi w skład pakietu 3DMark 11, który jest dostępny dla platform Windows, Android, iOS i Windows RT. Do wyboru są dwie wersje: darmowa, oraz płatna. W tym drugim przypadku otrzymujemy dostęp do dodatkowych opcji, niedostępnych w darmowej odmianie.
Do wyboru mamy dwa testy graficzne, przy czym jeden z nich mierzy głownie wydajność tesselacji, jeden benchmark sprawdzający moc GPU w obliczeniach fizyki, oraz test kombinowany, gdzie oprócz wydajności procesora graficznego bada się też moc rdzeni x86. Osoby z kartami graficznymi Nvidii powinny przed uruchomieniem oprogramowania testowego pobrać sterowniki 335.23 WHQL. Na innych mogą wystąpić problemy z działaniem aplikacji.
3DMark 11 obejmuje w sumie cztery testy:
  • Fire Strike, dla wydajnych PCtów
  • Sky Diver, dla wydajnych laptopów i komputerów stacjonarnych ze średniej półki
  • Cloud Gate, dla typowych laptopów i komputerów desktop
  • Ice Storm, dla smartfonów, tabletów i słabych PCtów

Opisywane oprogramowanie możecie pobrać TUTAJ, a jeśli interesuje Was płatna wersja, to do 19 czerwca na Steam obowiązuje 60% obniżka dzięki której za 3DMarka w odmianie Professional Edition zapłacimy 10 euro zamiast 24,99 euro.