Firma Eizo zapowiedziała wprowadzenie na rynek monitora dla graczy Fortis FS2735, który będzie oferował matrycę 27 cali typu IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli oraz wsparcie technologii AMD FreeSync. Płynny obraz osiągnięto za sprawą odświeżania 144 Hz, FreeSync od AMD oraz technologii redukującej rozmycia ruchomego obrazu.

Urządzenie otrzyma specjalne oprogramowanie G-Ignition dla smartfonów i chmury. Jego najnowsza wersja, która debiutuje z monitorem zawiera dwa nowe dodatki. G-Ignition Mobile to aplikacja na telefony z iOS i Androidem. Współpracuje ona z monitorem dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth. Dzięki niej, gracze mogą za pomocą smartfona regulować jasność monitora, przełączać tryby i inne ustawienia, niezależnie od tego na jakiej platformie pracuje monitor. Dzięki tej aplikacji powiadomienia o przychodzących na telefon połączeniach czy wiadomościach. Pojawiają się one w rogu ekranu, tak więc gracz nawet mając na głowie słuchawki, nie przeoczy istotnych informacji czy połączeń.

Drugą nowością jest G-Ignition Drive. Jest ona własną chmurą EIZO, do której użytkownicy monitorów FORIS mogą przesyłać ustawienia swojego monitora. Oprócz tego, będą mogli dzielić się nimi z innymi graczami lub też importować presety stworzone przez profesjonalnych graczy, np. członków zespołu Ninjas in Pyjamas. Dostęp do G-Ignition Drive można będzie uzyskać zarówno poprzez G-Ignition Mobile, jak również korzystając z oprogramowania G-Ignition dla Windows. Funkcja G-Ignition Drive dostępna będzie również dla posiadaczy wcześniejszych modeli FORIS: FS2434 i FG2421.

Oprócz autorskiej technologi redukującej rozmycia ruchomego obrazu, która steruje podświetlaniem ekranu, dostosowano monitor do technologii AMD FreeSync. Monitor ma kilka trybów pracy, odpowiednich dla graczy (Game), oglądania filmów (Cinema), dla aplikacji biurowych (Paper) czy przeglądania interentu (sRGB). Dostępne są również tryby, których ustawienia może zdefiniować samodzielnie użytkownik. EIZO udostępni również za pomocą G-Ignition Drive zestaw presetów odpowiednich do grafiki. Z tyłu monitora wbudowano dwa 1W głośniki. Ekran można ustawić w trybie portretowym.

Monitor następujące złącza: jedno DisplayPort, dwa HDMI, jedno DVI-D oraz trzy porty USB 3.0. Do tego dwa głośniki o mocy 1 W. FORIS FS2735 trafi do sklepów już pod koniec tego roku. Jego cena nie jest znana.