Rozgrywki eSportowe w imponującym tempie zyskują na popularności. Imprezy na których gracze rywalizują ze sobą zza monitorów komputerów odbywają się na największych stadionach na świecie a zwycięzcy potrafią zgarniać na nich spore sumy pieniędzy. Oczywiście tam, gdzie pojawiają się pieniądze, nietrudno o oszustów.

Corrupt Money Hand Large

Korea Południowa to państwo, które może pochwalić się ogromną popularnością turniejów eSportowych. Wydarzenia tego typu mają tam miejsce bardzo często a w grę wchodzą wygrane rzędu dziesiątek tysięcy dolarów. Branża prócz szerokiego zainteresowania mediów i opinii publicznej zwróciła na siebie uwagę tamtejszych władz. Nie bez powodu.

Esport Large Pict Gaming

W wyniku prowadzonego od przeszło pół roku śledztwa aż osiem osób aresztowano pod zarzutem korupcji i ustawiania rozgrywek. Wśród oskarżonych znalazło się dwóch graczy, którzy łącznie mieli przyjąć prawie 100 tys. dolarów łapówek za oddawanie zwycięstw podczas rozgrywek. Mowa tu o 24-letnim Bbyongu oraz 19-letnim life - pseudonimy bardzo popularne na krajowej scenie esportowej. Grono aresztowanych zasilił również programista pracujący niegdyś przy grze StarCraft, oskarżony o finansowanie procederu.