Komórkowa sieć Play jako pierwsza wprowadziła do oferty tzw. taryfy bez limitu. Teraz w przypadku niektórych taryf operator wprowadza ograniczenia. Klienci, którzy nie zgadzają się ze zmianami, mogą wypowiedzieć umowę bez ponoszenia kary.

Zmiany dotyczą taryfy Formuła Europa Unlimited, która w pierwszej wersji oferowała bezpłatne, nielimitowane połączenia przychodzące w roamingu w Unii Europejskiej. Od 19 grudnia 2013 roku Play wprowadził nową wersję oferty (tzw. Nowa Formuła Europa Unlimited), zastępując "no limit" pakietem 1000 minut w roamingu. Operator nie ukrywał, że pierwsza wersja oferty generowała potężne straty, mimo to wówczas warunki dla starszych umów pozostały bez zmian. Teraz ograniczenie będzie dotyczyło wszystkich użytkowników taryfy Formuła Europa Unlimited.

Od kilku dni abonenci "pierwszej wersji" taryfy Formuła Europa Unlimited otrzymują od operatora listy informacyjne, w których czytamy, że "zmianie ulega rozpocznie połączeń głosowych przychodzących w przypadku korzystania z roamingu międzynarodowego w Strefie Euro".

Zmiana polega na zniesieniu możliwości nieograniczonego, bezpłatnego odbierania połączeń przychodzących w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro i wprowadzeniu opłat takich połączeń w wysokości 0,19 zł za minutę. Jednocześnie każdemu klientowi przyznany zostanie pakiet 1000 minut na połączenia przychodzące w Strefie Euro. Połączenia przychodzące w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro nie będą obciążały pakietu.

O zmianach Play będzie informował klientów w osobnej korespondencji. Klienci, którzy nie zgadzają się ze zmianami mają prawo do wypowiedzenia umowy za usługi telekomunikacyjne. W takim przypadku klienci nie będą obciążeni karą umowną za wcześniejsze zerwanie umowy promocyjnej.

[Łukasz Szewczyk]