Firma Lenovo rozwija pomysł własnych okularów rzeczywistości rozszerzonej. Na podstawie zgłoszonych patentów można wywnioskować, że to wciąż nienazwane urządzenie będzie sterowane dotykowo i głosowo, a także najprawdopodobniej będzie poważnym konkurentem dla Google Glass.

Okulary Lenovo byłyby wyposażone w ekrany podobne do tych, które znaleźć można na pokładzie Glass. Obsluga sprzętu odbywałaby się głównie poprzez mowę. Pokazana we wniosku patentowym technologia przechwytywania dźwięków za pośrednictwem kości umieszczonej nad nosem gwarantuje wysoką precyzję działania - produkt "czytałby" bezbłędnie nawet szept, którego używanie byłyby zapewne dla noszących nieco mniej krępujące, od wypowiadania komend na głos.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Lenovo skorzysta ze swoich nowych patentów do produkcji rzeczywistego urządzenia, ale biorąc pod uwagę, że koncern radzi sobie ostatnio bardzo dobrze na rynku i rozszerza swoją działalność na segment mobilny. Być może jednak Lenovo faktycznie tworzy poważnego konkurenta dla Google Glass i już wkrótce zaskoczy nas zapowiedzią tegoż urządzenia.