Autonomiczny samochód Google został zatrzymany w trakcie testów na drogach w Mountain View. Powodem zatrzymania pojazdu była zbyt mała prędkość poruszania się.

Google już od jakiegoś czasu testuje własne auto autonomiczne. Niestety, w takiej postaci jak teraz samochód zbyt szybko nie zostanie pewnie dopuszczony do ruchu.

NBC raportuje, że autonomiczny pojazd Google został ostatnio zatrzymany przez jednego z kalifornijskich funkcjonariuszy. Ten następnie skontaktował się z operatorem pojazdu i wyjaśnił mu powód zatrzymania. Samochód po prostu poruszał się zbyt wolno na drodze. Jego prędkość wynosiła zaledwie 38,6 km/h. Jak nietrudno się domyślić, tak wolno poruszający się pojazd może szybko przyczynić się do powstania korków.

Google odpowiedziało na incydent w następujący sposób: "zbyt wolna jazda? Ludzie nie odpowiadają za to zbyt często. Ograniczyliśmy prędkość auta do 25 mil/h w celu zapewnienia bezpieczeństwa." Poza tym Google dodało, że po 1,2 mln mil, które przejechały prototypy do tej pory nie wydarzyło się, aby którekolwiek auto dostało mandat.

Wytłumaczenie Google w postaci ograniczenia prędkości jazdy autonomicznego samochodu z pewnością można zrozumieć. W przeszłości dochodziło do pewnych incydentów z udziałem takich pojazdów. Głównie z powodu nieuważnych ludzi.