Minecraft 1.8, który został wydany wczoraj i już pewnie zagościł w waszych launcherach, oficjalnie wprowadza kilka ciekawych zmian. Oficjalnie - bo chętni już wcześniej mogli się z nimi zapoznać, pobierając wersję 1.8 Pre-release.

Wydanie oznaczone jako 1.8 wprowadza nowe bloki - granit, andezyt (dla ciekawskich: obojętna skała wylkaniczna o strukturze porfirowej), dioryt, blok szlamu (slime), blok mokrej gąbki, czerwony piaskowiec oraz jałowa ziemia, na której nie będzie mogła rosnąć trawa. Kamienie występować będą w wersji zwykłej oraz wypolerowanej. Warto wspomnieć także o pojawieniu się podwodnego monumentu (Ocean Monument) wraz z dwoma dodatkowymi blokami Prismarine oraz Sea Lantern, czyli podwodną latarnią oraz nowym mobem Guardian (Obrońca), spawnującym się w pobliżu podwodnych świątyń. Drugim mobem, który pojawił się wraz z Minecraftem 1.8 jest Endermite, czyli tzw. Roztocze Kresu. Według informacji z Minecraft Wiki Endermite pojawia się, gry Enderman teleportuje się, lub kiedy gracz rzuci Perłę Kresu. Trzeci mob po raz pierwszy pojawiający się w 1.8 to królik.

Minecraft 1.8 wprowadza także nowe przedmioty - stojak na zbroję, metalowy właz, sztandar, płoty i furtki ze wszystkich rodzajów drewna i nowe rodzaje drzwi. Przy okazji mały smaczek - w nowej odsłonie pojawia się także baranina - zarówno w wersji surowej jak i pieczonej.

Pełną listę zmian i nowości znajdziecie na oficjalnej stronie.