Po premierze Call Of Duty: Ghosts wyraźnie było widać, że twórcy serii przyszłość swych gier wiążą nie z teraźniejszymi bądź z przeszłymi konfliktami zbrojnymi, a tymi przyszłymi. W zasadzie już podseria Modern Warfare zdradzała nam którą drogą podążą twórcy, ale wtedy był to jedynie przedsmak tego co nas czeka w tegorocznym Call of Duty o podtytule Advanced Warfare. Akcja gry toczy się w roku 2054 gdy za obronę poszczególnych krajów odpowiada nie państwowe wojsko, a prywatne korporacje zbrojeniowe. Gracze wcielą się w jednego z żołnierzy przyszłości, pracującego dla najpotężniejszej firmy zbrojeniowej - Atlas Corporation.
Tło historyczne wpływa na wygląd i zaawansowanie technologiczne uzbrojenia. Nowoczesne czołgi, drony, latające transportowce z zaawansowanym kamuflażem optycznym oraz żołnierze w skafandrach zwiększających ich możliwości. Tak właśnie będzie wyglądać pole bitwy w nowym CoDzie. Przy okazji dostaniemy też większą swobodę działań.

Premiera opisywanej gry nastąpi 4 listopada bieżącego roku, a zagrają w nią posiadacze konsoli Xbox 360 i One, PlayStation 3 i 4, oraz komputerów klasy PC.